Múlt héten két csapatunk is Debrecenben vendégszerepelt, több-kevesebb sikerrel.

Először 13-án kedden a junior csapatunk utazott a Cívisvárosba, magabiztos játékkal verték a Debrecen csapatát.

Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI - KKC 55-84 (18-23, 9-31, 18-17, 10-13)

Majd ezek után szombaton a felnőtt csapat mérkőzött meg a debreceniekkel, itt egy szoros meccsen, de végül kikaptunk.

DEAC - Kecskeméti Kosárlabda Club 75-68 (19-24, 21-19, 12-15, 23-10)

KKC: Pogány 23, Dobos 15, Kálló 12, Kuli 9/3, Nagy H. 7, Futaki 2, Nagy Z., Nagy D.

"Nem voltak túl jók az előjelek, mikor elindultunk Debrecenbe, öt egészséges játékossal vágtunk neki a mérkőzésnek, három ember pedig betegen vállalta a játékot. Sajnos a kadett csapatból nem tudtuk feltölteni a keretünket. A mérkőzés nagy részét irányítottuk, kifejezetten szépen kosárlabdáztunk. Az az öt ember, aki hadra fogható volt, nagyon szépen teljesített a meccs nagy részében. Egy három-öt perces 'gödör' volt a játékunkban a betegség illetve a minimális cserelehetőségek miatt, de ez sajnos a végjátékban jött elő. Jó példa, hogy 58-52-nél, amikor Dobos Áginak volt egy kisebb sérülése és le kellett cserélni három percre, addig átvette a vezetést a Debrecen.

Kiemelkedőt nyújtott önmagához képest Kálló Dorci, aki az utolsó öt percre fáradt el, ha egy picit tudjuk pihentetni, az már sokat jelentett volna. Kuli Orsi megbízhatóan játszott, Dobos Áginak fontos dobásai maradtak ki, de küzdött és tette a dolgát. Pogány Vivien nagyon jó szellemben kosárlabdázott, régen láttam ilyen jól teljesíteni, bár a végére ő is elfáradt. Nagy Helgának az első félidőben szép megmozdulásai voltak, a második félidőben fontos labdákat adott el, sajnos nem érezte a ritmusát a játéknak. A végjátékban egy két pontos meccsbe mentünk bele, amikor úgy jött ki, akkor már faultolni kellett, így alakult ki a hét pontos különbség. Kiemelém, hogy bár Nagy Zita nem tudott jól teljesíteni, de már azért is köszönetet érdemel, hogy eljött, mert sajnos még mindig nem gyógyult fel teljesen. Reméljük, a következő mérkőzésekre már mindenki rendben lesz. Sajnos nem állunk jól a tabellán, de bíztatónak gondolom, hogy ezen a mérkőzésen 32-35 percen keresztül jó játékot mutattunk. Ha lesznek cseréink is, akkor bízzunk benne, hogy ez még  jobb lesz. "