KKC-MTK 47-96 (14-17, 14-22, 12-32, 7-25)

KKC: Kuli 10, Kőházi 6, Nagy Z. 14, Nagy D. 10/6, Kálló 2, Radics 4, Murár 1, Szabados, Nagy H.

MTK: Baksa B. 9/3, Varga B. 15, Miháczi 14/6, Szabó V. 15, Vukov 17/3, Zsilinszky 5, Suppán 10, Dőry 3, Baliga 2, Aradi 6

Statisztika

"Már előzetesen is tudtuk, hogy nagyon kemény ellenfelünk van, aki’A’ csapatával bejutott a felsőházba, az első nyolc közé. Ebből a ’B’ csapatból négyen ott edzenek és aktívan játszanak is az első osztályú mérkőzéseken, illetve az edzőjük is ugyanaz. Ennek megfelelően nehéz volt ellenük a játék, a dolgunkat az is nehezítette, hogy Pogány Vivien még mindig nem tudta vállalni a játékot, és Beregszászi Andi sem épült még föl a betegségből.

Az első negyedet jól kezdtük, minimális különbséggel fordultunk. Az ellenfél roppant agresszívan védekezett 40 percen keresztül, ott voltak rajtunk, de ezt az elején még meg tudtuk oldani, kevés eladott labdánk volt és ennek köszönhetően nem ment el az ellenfél.

Még a második negyedet is jól kezdtünk, még egál is volt az állás, viszont az utolsó 2-3 percre nagyon szétcsúsztunk. Volt 1-2 rossz döntésünk, amit az ellenfél azonnal lereagált, és az utolsó másodperces hármassal pillanatok alatt 10 pontra ugrott a különbség. Úgy gondolom, hogy ha a második játékrész végét egy kicsit koncentráltabban tudjuk befejezni, akkor más lett volna a játék képe a második félidőben. Érződött a csapaton, hogy nem mindenki teljesen egészséges és folyamatosan őrölt fel minket az MTK az agresszív védekezésével, minden szituációban ott voltak két centire, nem hagyták, hogy a saját játékunkat játsszuk.

Itt kezdtünk elfáradni, mind fizikálisan, mind fejben. Eladott labdáink voltak, lerohantak minket és abból könnyű kosarakkal elléptek tőlünk a végén. Sajnálom a végeredményt, egy ilyen csapattól nem szégyen kikapni, de nincs ekkora különbség a két csapat között, lehetett volna szorosabb mérkőzés is.  Egy ilyen mérkőzésen nehéz dolguk volt a fiataloknak, megtették, ami tőlük elvárható, de nem nekik kell csodát tenni egy ilyen csapat ellen. Az elmúlt nyolc napban három meccset játszottunk, úgy tűnik, ezt fizikálisan nem bírtuk el. Előre nézünk, levonjuk a konzekvenciákat és újult erővel folytatjuk, mert úgy gondolom, van itt keresnivalónk.

Következő mérkőzésünket Pécsett játsszuk, egy jó meccsre számítok, azonban jóslatokba nem szeretnék bocsátkozni, mert mint látjuk, bármire képesek vagyunk pozitív és negatív irányban is."