Megnézem

Legfrissebb képek

Megnézem

Hajszál híja

Becsülettel küzdött – végül alulmaradt erősebb ellenfelével szemben a KKC Az ELTE-BEAC Újbuda csapatát fogadta a Kecskeméti KC.

Mindent megtettek a hírös városi lányok, de végül nem bírtak az NBI-es játékosokat is felvonultató fővárosi alakulattal, kikaptak 64-57-re. A hírös városiak meglepően jól kezdték a mérkőzést, meg is lepték ellenfelüket, a negyed feléig fej- fej mellett haladtak a csapatok, de egy perccel később Schlégl vágott be egy triplát, majd pár másodpercre rá Burján B. volt eredményes ziccerből, 12-7. A kilencedik percig birtokolta az előnyt a KKC, de az etap végére elfáradtak a lányok, ami azt eredményezte, hogy gors egymásutánban dobott hat pontjával fordított a BEAC, 16-20. A második játékrész már közel sem kezdődött olyan jól a hazaiak számára, mint az első. A kecskemétiek hamar tízpontos hátrányban találták magukat, 16-26. Schlégl középtávolija után még úgy tűnt, hogy megkezdi a felzárkózást a KKC, de a BEAC egy fokozattal feljebb kapcsolt és tizenhat egységre növelte a felek közötti szakadékot, 18-34. A negyed végére összeszedték magukat a kecskemétiek, ötre csökkentették hátrányukat, 33-38. A harmadik játékrész elején rengeteg dobást elhibáztak a csapatok, így végül egészen a harmadik percig kellett várni az első pontokra, 33-40. A negyed feléig kosarat sem tudott szerezni a KKC, így ellenfelük tizennégyre növelte előnyét, 35-47, majd nem sokkal később már tizenhat egység volt a különbség a két csapat között, 36-52. Ez volt a mérkőzés azon pontja, ahol a hírös városiak elveszítették a mérkőzést, hiszen innen már nem tudtak visszakapaszkodni, tizenkétpontos hátrányból várhatták az utolsó negyedet, 42-54. A negyedik etapra már a lényegi kérdés eldőlt, de a hírös városiak foggal-körömmel küzdöttek a becsületükért. Burján L. vezérletével hét pontra fel tudtak zárkózni a mérkőzés végére, 57-64.

Kónya Levente (KKC): Nagyot küzdöttek a lányok, de sajnos érvényesült a papírforma. Elfáradtunk a harmadik negyedre és nem tudtunk mit kezdeni ellenfelünk fizikális fölényével. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez!

Kecskeméti KC – ELTE-BEAC Újbuda 57 – 64 (16-20, 17-18, 9-16, 15-10)

hazai pontszerzők: Kiss V. 9/6, Fekete 2, Kálló 4, Burján L. 12, Buzánczky 3, Magna 2, Burján B. 12/3, Tasi 4, Schlégl 9/3

Hatost dobtunk!

Bővebben: Hatost dobtunk!

Irány a nyolc!

Bővebben: Irány a nyolc!

2. Kosárpalánta forduló

2019. február 2. napján a Mercedes-Benz Sport Akadémia (a régi városi uszoda) épületében játszotta negyedik versenyét a Kecskeméti Kosárlabda Klub (KKC) ménteleki kosárlabda csapata, vagyis a KKC Ménteleki Méhecskék. A verseny a Kosárpalánta versenysorozat második fordulója volt, melyből még egy lesz ebben a tanévben. A feladatok sorversenyekből és csapatban játszható labdajátékokból állnak, melyek mind előkészítő, rávezető gyakorlatai a kosárlabdázásnak.

Bővebben: 2. Kosárpalánta forduló